Predstava održana u okviru Dana Zaima Muzaferije. | OSNOVNA ŠKOLA "MULA MUSTAFA BAŠESKIJA" DONJE MOŠTRE – VISOKO

Predstava održana u okviru Dana Zaima Muzaferije.

Predstava održana u okviru Dana Zaima Muzaferije.

Imali smo poseban subotnji dan. Iako smo navikli da je vikend odmor od škole , te da se đaci i učiteljice ne viđaju tada, u subotu se dogodilo upravo suprotno. Jedna predivna suradnja naše škole sa Kulturnim centrom Altindag rezultirao je pozivom naših đaka na predstavu “Abeceda” u istoimenom centru. Predstava je održana u okviru Dana Zaima Muzaferije. Jutro je započelo sunčano, a đaci su nestrpljivo čekali početak svoje nove avanture . Zamislite, nisu putovali automobilima, nego autobusom do Visokog. Neki od njih su se taj dan prvi put vozili ovim prevoznim sredstvom. Oduševljenje je bilo očigledno!Predstava je bila jako zanimljiva, vesela i prilagođena njihovom uzrastu. Naši đaci su se pokazali kao uzorni pozorišni gledatelji. Iako je sunce zašlo kada smo krenuli kući, te je kiša počela padati vedrinu sa dječijih lica nije mogla skinuti te su s pjesmom stigli svojim domovima.

Učiteljica Ilhana Suljić Hajro