MIRNA ŠETNJA- VISOKO | OSNOVNA ŠKOLA "MULA MUSTAFA BAŠESKIJA" DONJE MOŠTRE – VISOKO

MIRNA ŠETNJA- VISOKO

PODJELI
, / 31

MIRNA ŠETNJA-Visoko, 22.09.2021.godineUčenici naše škole su u pratnji pedagogica i nastavnika, učestvovali u Mirnoj šetnji koja je održana u Visokom. Zahvaljujemo se našim učenicima kao i ostalim učesnicima, organizatoru i svima onima koji su doprinijeli u realizaciji ove aktivnosti.

U nastavku možete pročitati tekst koji smo preuzeli sa stranice Magazin plus.22.09.2021. godine u Visokom UŽ “Mozaik” V.Čajno u suradnji saOŠ “Alija Nametak ” Buci,OŠ “Kulin Ban ” Visoko,OŠ “Safet – beg Bašagić” Visoko,OŠ “Mehmedalija Mak Dizdar” Dobrinje,OŠ”Mula Mustafa Bašeskija” D.Moštre,OŠ”Musa Ćazim Ćatić “V.Čajno,Gimnazija “Visoko”, Visoko,MSŠ ” Hazim Šabanović”,Franjevačkom klasičnom gimnazijom,Medžlisom islamske zajednice Visoko,katoličkim samostanom ipravoslavnom zajednicompovodom 21.septembra , međunarodnog Dana mira organizovalo Šetnju mira u kojoj su učesnici bili učenici spomenutih škola u pratnji pedagogica i direktorica Amre Pajt i Amire Đafić.Mirnu šetnju su predvodili vjerski službenici Fra Josip Ikić ( franjevački samostan), protojerej Miljan Rađenović( pravoslavna crkva) i prof. Midhat ef. Čakalović (glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Visoko)Okupljanje učesnika je bilo ispred Franjevačkog konvikta, a zatim je uslijedila posjeta Franjevačkom samostanu , posjeta Tabhanskoj i Bijeloj džamiji , te posjeta Pravoslavnoj crkvi i pisanje mirovnih poruka svih učesnika šetnje Mira.Zahvaljujemo se učenicima na dostojanstvenom učešću u šetnji Mira i podržci u realizacije ove aktivnosti. Također koristimo priliku da se zahvalimao PU Visoko na kvalitetnom obezbjeđenju i RTV Visoko na medijskom praćenju.Ova šetnja Mira je obilježila i početak projektnih aktivnosti “Škola za mirotvorke/mirotvorce” koji je finansijski podržala gradska uprava Visoko.Realizaciju šetnje Mira podržao je GNRC Arigatou International.S poštovanjem !Predsjednica UŽ” MOZAIK” V.Čajno Ismeta

PASSWORD RESET

LOG IN