Osman Puščul učenik generacije JU OŠ ‘Mula Mustafa Bašeskija’ Donje Moštre | OSNOVNA ŠKOLA "MULA MUSTAFA BAŠESKIJA" DONJE MOŠTRE – VISOKO

Osman Puščul učenik generacije JU OŠ ‘Mula Mustafa Bašeskija’ Donje Moštre

Osman Puščul učenik generacije JU OŠ ‘Mula Mustafa Bašeskija’ Donje Moštre

Odlukom Nastavničkog vijeća Osnovne škole “Mula Mustafa Bašeskija” u Donjem Moštru, za učenika generacije proglašen je Osman Puščul.

Tokom devetogodišnjeg školovanja učestvovao je na takmičenjima iz matematike i informatike. U šestom razredu na Općinskom takmičenju iz matematike, osvojio je treće mjesto i ostvario plasman na Kantonalno takmičenje.

Tokom sedmog razreda, osvojio je drugo mjesto na Općinskom te treće mjesto na Kantonalnom takmičenju iz matematike i plasirao se na Federalno takmičenje. Učestvovao je i na Kantonalnom takmičenju iz informatike.

U osmom razredu učestvovao na Općinskom takmičenju iz matematike, a na Kantonalnom takmičenju iz informatike osvojio treće mjesto i ostvario plasman na Državno takmičenje.

Čestitamo Osmanu i njegovim roditeljima, kako i svim nastavnicima koji su učestvovali u Osmanovom obrazovanju i uspjehu.